Ludzie są wszędzie. Codziennie pracujemy aby połączyć ich z biznesem.

Co często słyszysz kiedy pytasz ludzi o ich pasje i zainteresowania? A jak często sam zastanawiasz się co Cię naprawdę interesuje?

Co często słyszysz kiedy pytasz ludzi o ich pasje i zainteresowania? A jak często sam zastanawiasz się co Cię naprawdę interesuje? Odpowiedzi, które najczęściej otrzymujemy to sport, muzyka, podróże, literatura, gotowanie… Każde z nich jest dla nas znane i zrozumiałe, a wielu z nich większość z nas miała okazję skosztować na własnej skórze, prawda?

Kiedy nas, Zespół Business Bridge Group, dotyczy pytanie “co Was interesuje?”, odpowiedź jest zawsze ta sama: ludzie. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.

Nie da się ukryć- ludzie są wszędzie. Niesamowite ambicja, determinacja
i chęć rozwoju doprowadziły nas w miejsca, o których nie śniło się naszym przodkom, dały nam przeróżne dobra materialne i codziennie zaskakują kolejnymi nowościami.

Od początku naszej działalności wiedzieliśmy, że dzięki swojej pracy chcemy mieć kontakt z ludźmi. Wiedzieliśmy również, że nic nie czyni człowieka bardziej szlachetnym niż chęć pomocy innym. Na takim fundamencie narodziło się Business Bridge Group- firma rekrutacyjna, której misją jest pomoc ludziom w spełnianiu swoich celów zawodowych, marzeń, realizowaniu pasji oraz zachęcanie do podjęcia wyzwania jakim jest poszukiwanie pracy zgodnej z własnymi oczekiwaniami. Jako Firma oraz tworzący ją Zespół, codziennie pracujemy nad tym, by być mostem łączącym człowieka oraz biznes.

Wspominając swoje pierwsze kroki w świecie HR, pamiętamy, że nie było to proste wyzwanie. Jednak nam również towarzyszyły ambicja, determinacja, chęć rozwoju oraz pomocy i to dzięki nim osiągnęliśmy swój pierwszy sukces, który na długo zostanie nam w pamięci.

Jednym z pierwszych prowadzonych przez nas projektów była współpraca z irlandzką firmą poszukującą do swojego zespołu kierowców aut dostawczych. Nasze działania rekrutacyjne sprawiły, że otrzymaliśmy aplikację od Pana Andrzeja*, kierowcy, który był zainteresowany wyjazdem za granicę. Pan Andrzej spełniał wszystkie wymagania rekrutacyjne, dzięki czemu był dla nas idealnym Kandydatem na to stanowisko. Po kontakcie telefonicznym, przeprowadzonym wywiadzie, podpisaniu niezbędnych dokumentów,doszło do sfinalizowania procesu rekrutacji i nasz Kandydat, Pan Andrzej,cieszył się nową pracą.

Można pomyśleć: ogromny sukces na początek działalności! Bez wątpienia tak było, jednak nie to spowodowało, że do dziś wspominamy tę rekrutację z uśmiechem na ustach.

Praca rekrutera opiera się na stałym kontakcie z drugim człowiekiem. Codziennie przeglądamy dziesiątki CV i profilów zawodowych, poszukując tego, który reprezentuje Kandydata, mogącego być zainteresowanym danym stanowiskiem. Często w ferworze pracy i obowiązków, zapomina-my, że po drugiej stronie ekranu, słuchawki, również jest człowiek. Poznajemy i oceniamy Kandydatów tylko przez pryzmat ich doświadczenia zawodowego.

Pan Andrzej dał nam się poznać również od strony prywatnej. Podczas rekrutacji okazało się, że motywacją dla wyjazdu z kraju i podjęcia zatrudnienia za granicą była nagła choroba żony. Trudna decyzja, jaką jest wyjazd, miała umożliwić pokrycie kosztów leczenia i polepszenie stanu zdrowia Pani Bożeny*.

Pan Andrzej spędził w Irlandii rok. Dzięki pozostaniu z Kandydatem
w kontakcie wiemy, że Pani Bożenie udało się poprawić stan zdrowia 
i zwalczyć chorobę. Mimo tego, że nigdy się nie spotkaliśmy, na stałe zapadliśmy sobie nawzajem w pamięci, budując most możliwości
i rozwiązań.

Ta rekrutacja nie jest dla nas najważniejszym projektem dlatego, że była jedną z pierwszych sukcesów. Jest dla nas najważniejsza, ponieważ utwierdziła nas w przekonaniu, że swoją pracą możemy pomagać innym. Nauczyła nas konsekwencji, pokory oraz patrzenia na każdego indywidualnie, pamiętając o ludziach, którzy tworzą biznes, jakiego jesteśmy częścią.

Właśnie z takim podejściem każdego dnia rozpoczynamy pracę. Chcemy odnaleźć tych, którzy dzięki nam również będą każdego ranka iść
z uśmiechem do pracy. Takie podejście pozwala nam na rozwój już od 10 lat. Bez niego, nasza praca byłaby tylko pracą, a dzięki niemu jest również pasją. Pasją, którą chcemy zarażać kolejnych członków Zespołu.

Naszym kolejnym wyzwaniem jest ten Blog. Będziemy się na nim dzielić swoją wiedzą z zakresu rekrutacji, pisać o wskazówkach i radach z branży HR.

Zostańcie z nami, co tydzień będą czekać na Was kolejne wpisy.

 

*imiona zostały zmienione na potrzeby wpisu.

 

 

 

Tagi:

Podziel się

Ostatnie wpisy

Powrót do bloga

Skomentuj ten wpis