Szkolenie zamknięte

Leadership. Przywództwo w biznesie i zarządzanie trudnym zespołem.

Zapisz się

Opis szkolenia

„Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.” Leroy Eims

O przywództwie napisano niesłychanie dużo książek. Jednak powodem, dla którego szkolenia z leadership’u cieszą się zawsze ogromnym i niesłabnącym powodzeniem, jest to, że bycia liderem nie można nauczyć się z książek!

Nie sposób też przecenić umiejętności liderskich, gdy biznes oparty jest na zasobach ludzkich. Aby ludźmi zarządzać skutecznie i długoterminowo, trzeba być ich liderem. Aby być liderem, trzeba ludzi rozumieć. Aby ludzi rozumieć, trzeba ich poznać. Poznać człowieka można tylko obcując z nim.

Właśnie dlatego osobista praca z trenerem daje nieporównywalnie lepsze wyniki w podnoszeniu umiejętności przywódczych liderów biznesu na każdym szczeblu zarządzania.

To nie jest zwyczajne szkolenie; czasem nie będzie ani miło, ani łatwo. Zastosowanie technik używanych w szkoleniach z przywództwa przez służby specjalne, dadzą okazję, by każdy uczestnik zmierzył się nie tyle z teorią zarządzania zasobami ludzkimi, co z własnymi ograniczeniami lidera. W praktyce uczestnicy uczą się jak widzieć więcej, patrzeć dalej i dostrzegać wcześniej problemy z personelem, odpowiednio reagować i je rozwiązywać.

 

Krok 1. Kluczowe zasady budowania zespołu i obsadzania stanowisk, z uwzględnieniem różnych typów osobowości. Pułapki i zagrożenia awansów, przesunięć i degradacji pracowników.

Krok 2. Jak radzić sobie z trudnymi osobowościami i rozwiązywać konflikty w firmie? Jak to robią służby specjalne, a jak masterzy leadership’u? („case studies”)

Krok 3. Identyfikacja głównych problemów w ZZL w przedsiębiorstwie. I co na to lider? (praktyczne warsztaty)

Krok 4. Trudny zespół czy trudny lider. Podsumowanie i wnioski własne uczestników.

 

Dzięki szkoleniu „Leadership. Przywództwo w biznesie i zarządzanie trudnym zespołem”:

o  Nauczysz się jak rozpoznawać i rozumieć różne typy osobowości i jak nimi zarządzać

o  Zapobiegniesz lub skuteczniej rozwiążesz sytuacje kryzysowe w zespole

o  Opracujesz narzędzia wspomagające proces naboru oraz zarządzania zasobami ludzkimi do praktycznego stosowania i wykorzystywania w różnych obszarach życia

 

To szkolenie jest dla:

o  Managerów i właścicieli firm, którzy chcą skuteczniej zarządzać zespołem i osiągać większe zyski

o  Osób zarządzających personelem na każdym szczeblu organizacji, którzy chcą efektywniej wykorzystywać potencjał swój i swojego zespołu

o  Osób, które potrzebują lepiej budować trwałe relacje międzyludzkie w organizacji i poza nią

o  Wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem i podnoszeniem tzw. kompetencji miękkich

Prowadzący

Kasia Rudyk

Trener
Kasia Rudyk - Master Trainer, trener rozwoju biznesu i rozwoju osobistego, coach i doradca biznesowy oraz życiowy.